Jak wygląda nabożeństwo?

 

Sobotnie nabożeństwo to czas na uwielbienie Boga. Słuchamy przemów opartych na Piśmie Świętym, śpiewamy i modlimy się. Dokładamy wszelkich starań, by był to czas radosny i odpowiadający na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

 

JAK WYGLĄDA
POCZĄTEK?

Zaczynamy nabożeństwo o godz. 9:30: muzyką, śpiewaniem, słuchaniem tekstu Pisma Świętego. Podczas refleksji ewangelizacyjnej słuchamy osobistego doświadczenia związanego z ewangelizacją.

 

CZAS NA ROZMOWĘ

Bardzo ciekawym punktem programu jest dyskusja o godz. 10:00. Zdajemy sobie sprawę, że słuchanie to nie wszystko. Podczas dyskusji dzielimy się na mniejsze grupy, tak, żeby każdy miał możliwość i większą swobodę wypowiedzenia się. Aktywność jest oczywiście zupełnie dobrowolna. Jedna osoba moderuje dyskusję, wcześniej zaś znany jest temat rozmowy – i Ty możesz o nim poczytać przed dyskusją, korzystając z tego linka!
Udostępniony za darmo e-book zatytułowany jest „Lekcje Biblijne” ze względu na charakterystykę tej części nabożeństwa – może ona przypominać szkołę. Z tym, że tu nie ma ocen, wyższych i niższych klas czy złych odpowiedzi. Po prostu usiądź na wybranym przez siebie miejscu, posłuchaj i – jeśli masz ochotę– śmiało włącz się w dyskusję!

 

CZAS NA SŁUCHANIE

Kazanie (homilia) w godz. 11:00-12:00. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i ogłoszeniach, zaproszona osoba (raz na miesiąc jest to pastor Henryk Szatkowski – opiekun oświęcimskiego zboru) wygłasza refleksję biblijną (homilię). Dwa razy podczas nabożeństwa przeprowadzana jest dobrowolna kolekta (na potrzeby misyjne, oraz utrzymanie naszego zboru).

Zawsze po nabożeństwie istnieje możliwość porozmawiania z mówcą.

 

POCZĘSTUNEK

Bardzo często o godz. 12:00 czeka na wszystkich gości skromny poczęstunek (kanapki, owoce), podczas którego można poznać wiele interesujących osób. Wszyscy są mile widziani.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i sprawdź, jak dojechać.

 

Nabożeństwo odbywa się w każdą sobotę przy ul. Piastowskiej 12. Wszyscy są mile widziani, bez względu na poglądy czy pochodzenie.