Tajemnice Starożytnego Egiptu
Czerwiec 21, 2016
Zdumiewające odkrycia: Jordania i ziemia święta
Wrzesień 21, 2016
Pokaż wszystkie

Wykłady o profetycznym przesłaniu ksiąg Biblii

 

Czy w czasach ekonomicznego kryzysu, politycznych napięć, widma konfliktów zbrojnych oraz niepewnej przyszłości wspólnoty europejskiej można mieć jeszcze jakąś niezachwianą nadzieję?

 
Pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do obejrzenia serii wykładów dotyczących przesłania profetycznych ksiąg Biblii, które ukazują dzieje ludzkości z odmiennej - Biblijnej perspektywy. Księgi te, opisują sytuację która ma miejsce dziś, oraz dają wgląd w wydarzenia które rozegrają się w przyszłości.

"Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on,..." Księga Izajasza 46:10
 
Księga Daniela została spisana najprawdopodobniej między 540 a 530 r. przed Chrystusem, a więc ponad 2 500 lat temu. Prorok Daniel, jako młodzieniec uprowadzony do niewoli babilońskiej, wyjaśnił sny dręczące ówczesnego władcę Babilonu króla Nabuchodonozora, w których przepowiedział rychły koniec jego panowania. Sam również miewał prorocze sny, a w nich wizje dotyczące końca czasów.

 
 
Księga Objawienia, zwana również Księgą Apokalipsy, została spisana najprawdopodobniej pomiędzy 90 a 95 rokiem naszej ery, czyli ponad 1900 lat temu. Jan, ostatni apostoł, zesłany na grecką wyspę Patmos, jako miejsce odosobnienia, otrzymał od Boga wizję wydarzeń mających nastąpić u schyłku czasów.

Biblia twierdzi że: „proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym” 2 Piotra 1:21

Zachęcamy do wysłuchania wykładów, i osobistej refleksji treści o których będzie mowa, ponieważ nadrzędnym celem tych wykładów jest zaświadczenie o wiarygodności Słowa Bożego jako praktycznego i aktualnego źródła wiary. Jeżeli Biblia precyzyjnie przewidziała powstanie i upadek starożytnych imperiów, oraz - jak sama twierdzi - opisuje czasy przed końcem obecnego stanu rzeczy, czy nie warto pochylić się nad jej treścią oraz przesłaniem także współcześnie ? Po tym jak Jan przekazał przesłanie dla ówczesnych kościołów, otrzymał wizje dotyczącą tego, co ma się wydarzyć w czasach ostatecznych. Jan usłyszał, „Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem” (Księga Objawienia 4:1)

Tymi słowy pragniemy Cię zachęcić do obejrzenia nagrań wykładów, które odbyły się w sierpniu zeszłego roku w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego.